Press enter to see results or esc to cancel.

Wielki hit ostatniego sezonu – serial „Czarnobyl” – dostępny już na platformach telewizji internetowej!

Jesteś pasjonatem produkcji opartych na prawdziwych wydarzeniach? W takim razie nie powinieneś przejść obojętnie obok serialu „Czarnobyl”! Gdzie można go znaleźć?

Awaria Czarnobylskiej elektrowni Jądrowej – studium przypadku

Dnia 26 kwietnia 1986 roku doszło do jednej z największych katastrof w dziejach ludzkości, a na pewno do największej katastrofy elektrowni atomowej w nowożytnej historii. Zawiódł szereg procedur, a w zasadzie niestosowanie się do nich, zawinił także człowiek, który je zignorował, a wreszcie urząd państwa, który zataił wadę konstrukcyjną reaktora. W swoim krótkim, ale jakże treściwym serialu, do prawdy próbują dojść twórcy produkcji „Czarnobyl”, która jest już dostępna w internecie.

„Czarnobyl” serial wzorcowy, maksymalny poziom rzetelności historycznej

Producenci serialu „Czarnobyl”, bez stawiania na zbędną sensacyjność, przygotowali nam produkcję kompletną, która kładzie nacisk na jak najdokładniejsze przekazanie faktów. Fabuła tego krótkiego pięcioodcinkowego miniserialu w zwięzły, ale jakże rzetelny sposób pokazuje nam prawdę o przyczynach i konsekwencjach wybuchu reaktora w Czarnobylskiej Elektrowni Jądrowej. Główni bohaterowie – fizycy jądrowi Walerij Legasow (grany przez Jareda Harrisa) oraz Uliana Chomiuk (Emily Watson) starają się znaleźć przyczyny awarii oraz zażegnać katastrofę. Ramię w ramię stąpa z nimi zastępcy szefa Rady Ministrów Związku Radzieckiego Borys Szczerbina (Stellan Skarsgård), który w przeciwieństwie do reszty dygnitarzy, w końcu zdaje sobie sprawę z powagi sytuacji.

Czy warto poświęcić czas na oglądanie serialu „Czarnobyl”?

Odpowiedź na to pytanie jest oczywista i zdecydowanie tak! Jest to jedna z najlepszy produkcji sezonu, a kto wie, czy nie ostatnich kilku lat. Jest dopracowana w najmniejszym stopniu z dbałością w każdy detal, jeśli chodzi o fakty historyczne czy realia ówczesnej rzeczywistości radzieckiej. W doskonały sposób pokazana jest mechanika działania sowieckiej Rosji, ale także relacje międzyludzkie i to, że w obliczu globalnej tragedii wiele ludzi potrafi działać wspólnie. Nawet z przeciwnych strony barykady, z różnych stron Żelaznej Kurtyny. Gdzie zatem obejrzeć serial „Czarnobyl”?

Przegapiłeś premierę telewizyjną? Gdzie znaleźć serial „Czarnobyl”?

Niestety serial „Czarnobyl” swoją premierę telewizyjną miał już jakiś czas temu, więc gdzie można zobaczyć go teraz? Pierwszym i najprostszym wyborem będzie poszukanie go w internecie! Wystarczy tylko odpalić przeglądarkę internetową albo dedykowaną aplikację i w pole wyszukiwarki wpisać słowa „Czarnobyl” serial odcinki i w łatwy sposób mamy dostęp do cyfrowych treści. Platform jest sporo, ale którą wybrać i gdzie najlepiej oglądać serial „Czarnobyl”?

Którą legalną telewizję internetową wybrać, aby oglądać serial „Czarnobyl”?

Po wpisaniu w wyszukiwarkę frazy ‘„Czarnobyl” serial’ naszym oczom ukazuje się sporo wyników z platformami streamingowymi, które serial udostępniają. Jednym z takich serwisów jest telewizja internetowa IPLA, w której w paru prostych krokach możemy uzyskać dostęp do ulubionych filmów czy seriali. Wystarczy tylko wygodnie rozsiąść się w fotelu, uruchomić urządzenie z internetem i gotowe!