Press enter to see results or esc to cancel.

Telewizja internetowa to wygoda

Usługa multimedialna typu „over-the-top” to dowolny dostawca treści online, który oferuje multimedia strumieniowe jako samodzielny produkt. Termin ten jest powszechnie stosowany w przypadku platform wideo na żądanie, ale odnosi się również do strumieniowego przesyłania dźwięku, usług przesyłania wiadomości lub internetowych rozwiązań do połączeń głosowych. W ten sposób określa się też telewizję internetowe, gdzie darmowe filmy online są dostępne na życzenie.  

Zalety telewizji internetowej

Usługi OTT omijają tradycyjne kanały dystrybucji mediów, takie jak sieci telekomunikacyjne lub dostawcę telewizji kablowej. Tak długo, jak masz dostęp do połączenia internetowego – lokalnie lub przez sieć komórkową – możesz uzyskać dostęp do wszystkich usług w dowolnym czasie. Możesz oglądać wiadomości, programy czy darmowe filmy online. Oto tylko kilka powodów, decydujących o tym, że format jest bardziej atrakcyjny niż tradycyjne alternatywy. Telewizja na żądanie to:

  • Treści o wysokiej wartości po niskich kosztach: usługi przesyłania strumieniowego są powszechnie uważane za opłacalną alternatywę dla tradycyjnych pakietów kablowych.
  • Oryginalna zawartość: w ostatnich latach dostawcy OTT, zaczęli tworzyć oryginalne treści, które są dostępne wyłącznie za pośrednictwem ich usług.
  • Kompatybilność z wieloma urządzeniami: Przez lata do oglądania telewizji kablowej potrzebny był telewizor. Dziś możemy oglądać treści OTT z szerokiej gamy urządzeń. Każdy posiadacz konta może cieszyć się tym samym doświadczeniem OTT na konsoli do gier, smartfonie, tablecie lub telewizorze Smart TV.

Jak oglądać telewizję internetową?

Dzięki systemowi dostarczania opartemu na Internecie – platformy OTT omijają sieci stron trzecich, które tradycyjnie zarządzały treściami online. Jedyne, czego potrzebują klienci, to połączenie internetowe i kompatybilne urządzenie sprzętowe. Urządzenia mobilne: smartfony i tablety mogą pobierać aplikacje OTT z obsługiwanego sklepu cyfrowego. Większość komputerów obsługuje przeglądanie treści OTT za pośrednictwem aplikacji komputerowych lub przeglądarek internetowych. Ostatecznie najnowsze modele telewizorów często zawierają wstępnie zainstalowane aplikacje OTT lub zapewniają użytkownikom możliwość ich pobrania. Urządzenia innych firm, takie jak Apple TV, obsługują szereg rozwiązań OTT. Wiele nowoczesnych konsol do gier wideo oferuje również możliwość pobierania i uruchamiania aplikacji OTT.