Press enter to see results or esc to cancel.

Główni bohaterowie filmu

Film “Alfa” to niezwykła opowieść o przyjaźni pomiędzy młodym chłopcem i dzikiem wilkiem, która jednocześnie jest historią o dorastaniu, przekraczaniu własnych barier i szacunku wobec innych żywych istot. Jej duże atuty to nie tylko sama historia niezwykłej przyjaźni, ale też potężny ładunek emocjonalny oraz wszystkie kwestie techniczne – montaż, kadrowanie czy muzyka. Jednak to, co w dużej mierze wpływa na wyjątkowość filmu, to świetnie wykreowani bohaterowie, którzy stanowią o jego sile napędowej i sprawiają, iż film naprawdę może się podobać. Głównymi postaciami w filmie jest Kedo i wilk, natomiast za bohatera pobocznego można uznać starodawne plemię, które żyje na ziemiach Europy sprzed 20 tysięcy lat.

Chłopak o imieniu Kedo

Główną postacią “Alfy” jest niewątpliwie chłopak o imieniu Kedo, który jest synem przywódcy plemienia. Poznajemy go w bardzo szczególnym momencie – gdy wraz z innymi członkami swojego plemienia wybiera się na swoje pierwsze w życiu polowanie. Jednak ten życiowy debiut nie należy do udanych. Kedo w wyniku wypadku spada w przepaść i przez swoich pobratymców zostaje uznany za zmarłego. Zostaje zupełnie sam – ranny, zdezorientowany i zrozpaczony. W tym momencie Kedo jest przestraszonym dzieckiem, które nie wie co robić i marzy jedynie o tym, aby znowu znaleźć się w bezpiecznym domu. Jednak syn wodza plemienia nie poddaje się i postanawia podjąć walkę o przetrwanie i szczęśliwy powrót do rodziny. Wtedy też widz obserwuje przemianę głównego bohatera, który dorasta, mężnieje, nabiera siły charakteru i po prostu staje się mężczyzna. W tym kontekście film “Alfa” to swoista opowieść o dorastaniu i dojrzewaniu. Kedo przestaje być dzieckiem, a staje się mężczyzną.

Postać Wilka w filmie “Alfa”

Drugim bohaterem “Alfy” jest wilk, który na skutek odniesionych ran zostaje opuszczony przez swoje stado. Wtedy na jego drodze staje człowiek – młody i przestraszony. I chociaż na początku ranne zwierzę jest nieufne i agresywne, to z czasem nabiera pewnej dozy zaufania w stosunku do człowieka. Trzeba tu podkreślić, iż filmowy wilk nie ma w sobie nic z miłego zwierzątka. Wręcz przeciwnie – jest typowym drapieżnikiem, który atakuje, poluje i pożera, a w wielu sytuacjach reaguje nieufnością, a nawet agresją. Jednak także i on – podobnie jak Kedo – przechodzi w filmie swoistą przemianę. Z dzikiego i niebezpiecznego zwierzęcia zamienia się przyjaciela człowieka, któremu ufa i pomaga. W ten oto sposób wilk poznaje kogoś, w obronie którego jest w stanie nawet oddać życie.

Starodawne plemię

Film “Alfa” przedstawia dwóch głównych bohaterów – młodego chłopaka i wilka. Jednak mówiąc o bohaterach nie wolno zapominać o jeszcze jednym – plemieniu żyjącym na ziemiach przed lodowcowej Europy. Dzięki temu zbiorowemu bohaterowi widz poznaje trudne i niebezpieczne życie w tamtych czasach, codzienne prace i obowiązki oraz niewielkie przyjemności pojawiające się w codziennej egzystencji. Dodatkowo obserwuje wiele emocji, które są takie same jak ludzi żyjących w obecnych czasach. Zatem przedstawione w filmie plemię to interesujący dodatek do głównych bohaterów.