Press enter to see results or esc to cancel.

Gdzie oglądać filmy online za darmo?

Oglądanie filmów online za darmo na pierwszy rzut oka jest bardzo proste. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę frazę: filmy online za darmo i już pojawia się mnóstwo stron oferujących taką usługę. Zadowoleni wybieramy pierwszą z brzegu, klikamy w tytuł wybranego filmu i nagle okazuje się, że owszem możemy go obejrzeć, ale dopiero po zarejestrowaniu się, uiszczeniu większej lub mniejszej opłaty, lub wykupieniu abonamentu. Zawiedzeni wchodzimy na kolejny portal i sytuacja się powtarza. Czyżby więc oglądanie filmów online za darmo było tylko hasłem marketingowym mającym przyciągnąć klientów do płatnych serwisów? Na szczęście nie!

Jak to działa?

Na początek wyjaśnienie – nie wszystkie filmy dostępne w sieci obejrzymy za darmo. Legalnie działające platformy internetowe oferujące usługę VoD, czyli filmy online na życzenie, pobierają opłaty za dostęp do swoich zasobów. I nie ma się o co obrażać ani denerwować, umowy licencyjne kosztują bardzo słono, a poza tym platformy chcą zarabiać. Tak jest np. w przypadku działających na naszym rynku amerykańskich platform: Netflix, HBO GO, Amazon Prime Video. Ale i one robią wyjątki, zwłaszcza dla nowych klientów. Ci, którzy do tej pory nie korzystali z usług tych platform, mogą „załapać” się na darmowy okres próbny. Może on trwać tydzień, dwa tygodnie lub nawet miesiąc, w zależności od obowiązującej w danym momencie promocji. Wchodząc na strony internetowe umożliwiające oglądanie filmów, warto więc sprawdzić ile czasu trwa taki bezpłatny okres próbny. Wtedy wystarczy się tylko zarejestrować i już możemy oglądać wszystkie dostępne tam filmy za darmo online, nawet przez całą dobę. Oczywiście tylko do zakończenia promocji.

Ciekawych propozycji jeśli chodzi o filmy za darmo, możemy poszukać na polskich platformach VoD. Jedną z nich jest vod.pl. Wystarczy kliknąć link: vod.pl/filmy-za-darmo i już możemy wybierać spośród polskich i zagranicznych produkcji. Nie są to może najnowsze filmy, tylko w większości klasyki sprzed lat, ale na pewno warto je obejrzeć.

Gdzie jeszcze szukać filmów?

Bogatą ofertę filmów można także znaleźć na platformach powiązanych z komercyjnymi stacjami telewizyjnymi: należącej do TVN platformie Player.pl i do Polsatu: ipla.tv. Oferta tych serwisów cały czas się rozrasta. Wielkim plusem jest to, że część filmów udostępniana jest całkowicie za darmo. Jest to możliwe dzięki zamieszczonym reklamom, które na szczęście są zwykle krótkie i niezbyt uciążliwe. Niektóre jednak wymagają rejestracji i wykupienia jednorazowego dostępu. Pocieszające jest to, że większość płatnych tytułów po jakimś czasie jest udostępniana za darmo. Jeśli więc ktoś ma dużo cierpliwości, to w końcu będzie mógł obejrzeć swój ulubiony film online nie płacąc za to nawet złotówki. Warto tu wspomnieć, że platformy filmowe powiązane z telewizjami komercyjnymi promują swoich abonentów. Jeżeli np. ktoś płaci co miesiąc za pakiet telewizyjny w Cyfrowym Polsacie, ma często nieograniczony dostęp do wszystkich materiałów na ipla.tv. Podobnie jest w przypadku Player.pl i TVN.

W ślady komercyjnych stacji poszła publiczna Telewizja Polska. Na należącej do niej platformie: vod.tvp.pl. większość filmów możemy oglądać online za darmo, jednak dostęp do niektórych wymaga opłaty. Serwis stworzył specjalną Strefę ABO do której bezpłatny dostęp mają wszystkie osoby, które regularnie opłacają abonament telewizyjno-radiowy. Ci, którzy nie mają zarejestrowanych odbiorników RTV, mogą wykupić dostęp do Strefy ABO za 9,99 zł miesięcznie.

Podsumowanie

Jak więc widać istnieje wiele możliwości oglądania filmów online za darmo. Wystarczy tylko trochę poszperać lub zapolować na promocje. Ważne jednak, by planując wieczór filmowy w domu, korzystać tylko z legalnie działających platform, posiadających umowy z dystrybutorami filmów. Wtedy mamy pewność, że wszystko z filmem będzie w porządku i przy okazji nie spotka nas żadna przykra niespodzianka. Wejście na nieoficjalne strony może skończyć się zainstalowaniem na dysku nie filmu, tylko wirusa, którego później bardzo trudno usunąć.